środa, 29 sierpnia 2012

3 makijaże typowo dzienne/szkolne

Hej :)
Jakiś czas temu jedna z was poprosiła mnie o zamieszczenie posta, w którym pokazałabym kilka makijaży dziennych, ponieważ od września zaczyna liceum. Pomyślałam "czemu nie, może ją czymś zainspiruję". Choć poniższe 3 wersje moim zdaniem naprawdę nie są niczym specjalnym - cień, kreska, tusz. I myślę, że właśnie taka kombinacja na oku w zupełności wystarczy, bynajmniej ja przez całą 1wszą klasę mniej więcej tak się malowałam. Po pierwsze - zaspanie i brak czasu rano, a po drugie - jakoś nie widzę potrzeby zbyt mocnego i wyrafinowanego malowania się do szkoły. Oczywiście codziennie używałam innych kolorów (stonowanych i pastelowych - brązy, róże, zielenie, fiolety), bo jeśli chodzi o oczy to nie przepadam za rutyną.

I
Najpierw na powiekę zaaplikowałam śliwkowy fiolet, a następnie narysowałam niezbyt precyzyjną kreskę jasnobrązową kredką. Na to wszystko nałożyłam połyskujący chłodny róż z MySecret (pearl touch nr 103), delikatnie rozcierając kreskę. Na koniec tusz i cielisty akcent na linię wodną.
 

II
Po prostu - połyskujące, delikatne złoto połączone z oliwkową kreską. Osobiście byłam niezwykle zaskoczona jak pięknie razem wyglądają. 

III
Najpierw narysowałam dość grubą, nieprecyzyjną kreskę jasnobrązową kredką, po czym na całą powiekę i w wewnętrznych kącikach zaaplikowałam złoty cień. Efekt subtelny, ale moim zdaniem bardzo ładny.

Mam nadzieję, że nie będziesz już miała problemu z makijażem do szkoły, choć powyżej raczej nie przedstawiłam nic spektakularnego ;) Ot, zwykłe, banalne i szybkie "dzienniaczki".

Pozdrawiam

9 komentarzy:

 1. Delikatne, idealne do szkoły;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajne, II mi się podoba najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci bardzo! :) Mnie osobiście najbardziej podoba się wersja III, ale przynajmniej wiem, co z czym można łączyć. Jeszcze raz wielkie dzięki! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. idealne nie tylko do szkoły, bo na codzień też pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No, 2 i 3 bardzo fajne, moje kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę Cię, wróć do kręcenia filmów na youtube, brakuje mi Ciebie :(

  OdpowiedzUsuń
 7. typowe dzienne delikatne makijaze :)

  OdpowiedzUsuń