niedziela, 5 lutego 2012

Recenzja: Istituto Ganassini Tonimer płyn nawilżający do gardła w sprayuOpis producenta: [KLIK]
"Płyn o przedłużonym działaniu przeznaczony do nawilżania błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Zawiera składniki aktywne pochodzenia morskiego o silnych właściwościach nawilżających i łagodzących. Likwiduje uczucie suchości.
Wspomaga odbudowę nabłonka błon śluzowych.  
Wskazania: Tonimer zaleca się stosować w przypadku występowania uczucia suchości i pieczenia w jamie ustnej i gardle wywołanego:
•    zapaleniem gardła lub krtani
•    długotrwałym stosowaniem leków
•    częstym i intensywnym wykorzystywaniem głosu (np. nauczyciele, adwokaci)
•    centralnym ogrzewaniem
•    klimatyzacją
•    bardzo wysoką lub niską temperaturą otoczenia
•    naturalnym starzeniem się błon śluzowych
•    paleniem papierosów
•    zanieczyszczeniem powietrza.
Składniki aktywne: 
wyciąg z czerwonych alg -  wykazuje  silne działanie nawilżające, oczyszczające, łagodzące i bakteriostatyczne. Likwiduje stany zapalne błon śluzowych.
chitosan -  wykazuje silne właściwości nawilżające. Wspomaga odbudowę nabłonka błon śluzowych.
chlorek cetylpirydynium - miejscowy antyseptyk stosowany do odkażania błon śluzowych.
wyciąg z drzewa herbacianego - działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
Wspomaga również metabolizm komórkowy i mikrocyrkulację.
Sposób użycia: Każde opakowanie zawiera: plastikową buteleczkę z płynem, przezroczyste zamknięcie i biały aplikator. Należy zdjąć z buteleczki zamknięcie. Nałożyć aplikator na końcówkę buteleczki i mocno go wcisnąć. Stosując po raz pierwszy należy kilkakrotnie nacisnąć aplikator, tak aby pompka zassała płyn.  Wsunąć aplikator w usta i naciskając go rozpylić 1-2 dawki. Preparat zaleca się stosować dwa razy dziennie lub w zależności od potrzeb. Płyn może być używany
przez długi okres czasu.
Ostrzeżenia:  Należy unikać kontaktu z oczami. W razie dostania się  preparatu do oczu przemyć je wodą. Chronić przed dziećmi."

Moja opinia:
Dostępność: ganassini.pl
Pojemność: 15 ml
Cena: 18,50 zł
Miałam znakomitą okazję, aby przetestować ten produkt, ponieważ niedawno złapało mnie lekkie przeziębienie. Jak wiadomo podczas choróbska nasze gardło jest podrażnione i wyschnięte, więc Tonimer się przydał.
Od czego by tu zacząć… Może od najważniejszego – płyn rzeczywiście działa, mojemu tacie też pomógł podczas niemocy gardła. Nadaje się nie tylko do stosowania podczas choroby, ale też jeśli przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu, przy nadwerężeniu strun głosowych, czy mieszkaniu w dużym mieście (chodzi o zanieczyszczone powietrze, które drażni gardło). Używałam tego specyfiku co jakiś czas, nawet do 4 razy dziennie i za każdym razem przynosił odczuwalną ulgę. Posiada małą, poręczną plastikową buteleczkę z precyzyjnym dozownikiem, który wystarczy tylko delikatnie nacisnąć, aby zaaplikować produkt. Obawiam się jedynie, że będzie niewydajny. Suma sumarum, według mnie cena jest niska, a lek dość skuteczny, więc można spróbować.

Dziękuję portalowi ganassini.pl za udostępnienie mi produktu do recenzji. Tym samym zapewniam was, że nie ma to wpływu na moją wypowiedź, która jest jak najbardziej szczera.

2 komentarze:

  1. też miałam dostać ten produkt do testów, ale wciąż czekam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. nie kupuje go , nie jest za dobry ;/

    OdpowiedzUsuń