poniedziałek, 21 marca 2011

Światowy Dzień Poezji!

Dziś dowiedziałam się o tym dniu z radia. Zaskoczyli mnie, ponieważ w ogóle nie wiedziałam o jego istnieniu. Oczywiście zaskoczenie pozytywne, bo jak mogliście zauważyć w poprzednim poście poezję lubię :). Zajrzałam do Wikipedii i dowiedziałam się następujących rzeczy: 
Dzień ten obchodzimy 21 marca, a ustawodawcą jest UNESCO (jesień 1999 r).Główne uroczystości odbywają się w Paryżu, a celem tego dnia jest promowanie czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że Dzień Poezji ma pomóc w docenieniu ów sztuki oraz poprzeć międzynarodowe i regionalne ruchy poetyckie.
Dzień Poezji kiedyś obchodzono 5 października, następnie w drugiej połowie XX wieku - 15 października na świecie. Gdzieniegdzie tradycja obchodów tego święta w październiku (czasem w listopadzie) utrzymuje się do tej pory. Zaś w USA i Kanadzie miesiącem poezji uważa się kwiecień (National Poetry Month).

Mam nadzieję, że wśród czytających znajdą się pasjonaci liryki ;) Zachęcam do czytania i tworzenia! Pozdrawiam wszystkich artystów :p ...

2 komentarze:

 1. Karolina weż napisz coś o REALU ( chodzi mi o klub spotrowy a nie o sklep :p ) albo o Barcy jeśli lubisz ją bardziej ale ja osobiście wole właśnie real :) a i uwielbiam twoje filmiki na YT :d

  OdpowiedzUsuń
 2. ZAPRASZAM DO MNIE !
  jestem nowa , i prowadzę modowego bloga ;))
  będę ci serdecznie wdzięczna jeśli dodasz się do obserwatorów ;D
  to dla mnie wiele znaczy , ja u ciebie poczynię to samo
  buziakiii !!:****

  OdpowiedzUsuń